Wypoczynek dla aktywnych

Czyli wszystko to, co w naszej okolicy mogą robić Ci, którzy nie potrafią usiedzieć długo w jednym miejscu.

JAZDA KONNA

W odległości 3 km od naszego obiektu znajduje się bardzo dobrze przygotowany i wyposażony Ośrodek Jeździecki. Naszym Gościom pomagamy zarezerwować lekcje nauki jazdy, dzieciom przejażdżki na kucyku, a wytrawnym jeźdźcom samodzielną jazdę na padoku. Jednak prawdziwą atrakcją jest konna przejażdżka po urokliwej usteckiej plaży zwłaszcza o zachodzie słońca. Wystarczy zgłosić się w recepcji, a my załatwimy resztę.

WĘDKARSTWO MORSKIE

Ta propozycja skierowana jest do wszystkich miłośników wędkarstwa, a także do tych którzy chcieliby spróbować własnych sił, choć nigdy nie wędkowali. Rejsy organizowane są przez wykwalifikowaną załogę odpowiednio przygotowanego i ubezpieczonego kutra. Nie trzeba martwić się o sprzęt wędkarski, ani o to kto oprawi złowione ryby. Można ciekawie spędzić czas, a „zdobyte łupy” usmażyć po powrocie na jednym z naszych grilli. Zainteresowani muszą tylko nam o tym powiedzieć, a my zorganizujemy resztę.

SPŁYWY KAJAKOWE

W okolicach Ustki znajduje się wiele rzek i jezior, na których można uprawiać turystykę kajakową. Do najważniejszych z nich zaliczyć należy Słupię, Łebę, Łupawę i Jezioro Gowidlińskie. Każde z nich oferuje coś dla niedoświadczonych, jak i wytrawnych wioślarzy. Naszym Gościom oferujemy pomoc przy organizacji spływu. Wyspecjalizowana firma zapewni kajaki i niezbędny sprzęt, instruktaż z zakresu techniki kajakarstwa, jak i również przewodnika. Najfajniejszą ofertą jest zakończenie spływu w Ustce.

TURYSTYKA ROWEROWA

Amatorzy „dwóch kółek” znajdą w Ustce wręcz wymarzone warunki. Łączna długość czterech tras rowerowych wokół miasta wynosi 115 km. Najbardziej znanym i zagospodarowanym jest Szlak Zwiniętych Torów. Prowadzi on głównie nasypami poniemieckich linii kolejowych zdemontowanych w 1945 roku. Mapę szlaków i atrakcji przy nich się znajdujących można uzyskać w naszej recepcji. Wypożyczymy również rowery, wystarczy tylko obrać kierunek.

TURYSTYKA PIESZA

Do wędrówek po bezdrożach okolicy zachęca wiele szlaków pieszych oraz ścieżek przyrodniczych i spacerowych, które dodatkowo spełniają rolę dydaktyczną. Umożliwiają one poznanie atrakcyjnych przyrodniczo miejsc, gdzie występują interesujące formy morfologiczne terenu, liczne pomniki przyrody, ciekawe zbiorowiska roślinne i zabytki historyczne. Wystarczy podejść do recepcji, a my powiemy gdzie warto iść oraz co zobaczyć.

TENIS ZIEMNY

Zwolennicy gry w tenisa, nie muszą daleko odchodzić od naszego obiektu, aby skorzystać z kortów tenisowych. W odległości kilkudziesięciu metrów znajduje się kort tenisowy o sztucznej nawierzchni, a trochę dalej dwa korty o nawierzchni asfaltowej.

    No Twitter Messages.